Félévkezdéssel kapcsolatos információk 2014 ősz

Emlékeztetni szeretnénk Titeket, hogy 2014. szeptember 07-én (vasárnap) éjfélkor véget ér a regisztrációs időszak (és ezzel együtt a bejelentkezési időszak is). Szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy időben jelentkezzetek be aktív vagy passzív félévre, amit szintén ma éjfélig a Neptunon keresztül tehettek meg.  Ez nyilvánvalóan azon hallgatóknak akik már vettek fel tantárgyat nem érdekes, mivel már nyilatkoztak a féléves státuszukról. Azonban kérjük, hogy akik passzív félévre jelentkeznének azok se felejtsék el beállítani a Neptunban a félévüket, mivel a szabályozások szerint a BME a hallgató jogviszonyát egyoldalúan megszünteti, amennyiben egymás után harmadszor is elmulaszt nyilatkozni arról, hogy aktív/passzív féléven kívánja-e folytatni tanulmányait!

A KTH félévkezdéssel kapcsolatos hírlevelét a Neptun bejelentkező felületén érhetitek el. Azzal a kéréssel fordulunk Hozzátok, hogy ahogy a lehetőségetek engedi olvassátok el a tájékoztatót, hogy véletlenül se maradjatok le a legfontosabb adminisztrációs kötelességeitekről!

Az alábbiakban szeretnénk felhívni a figyelmeteket a következő kérvény-beadási határidőkre:

022 Kedvezményes tanulmányi rend iránti kérelem leadási határideje 2014.09.07 (vasárnap) 23:59. A kérvény a későbbiekben is elérhető, de határidő után csak szociális és egészségügyi indokokra hivatkozva lehet beadni!
010 Költségtérítés/önköltség csökkentés kérelem személyes okokból kérvény határideje: 2014. 09.12 23:59

Az erre vonatkozó Dékáni Utasítást megtaláljátok a kari honlapon.
Amennyiben a 010-es kérvény oka a pályázó szociális helyzete, abban az esetben a HK mindenkori térítési és juttatási referense állapítja meg a pályázó szociális helyzetét a BME TJSZ 2. számú melléklete alapján. Az ehhez kapcsolódó útmutatót a Hallgatói Képviselet honlapján találjátok, azzal a különbséggel, hogy NEM az útmutatóban leírt honlapon kell regisztrálni, hanem az adott dokumentumokat a juttatas@epiteszhk.bme.hu-ra küldjétek "Költségtérítés-csökkentés" tárggyal (fontos, hogy csak ezzel a tárggyal küldött e-maileket tudjuk fogadni!). Javaslom időben kezdjétek el az igazolások beszerzését, ezek pontos leadási határidejéről a későbbiekben küldünk értesítést.